Results: 2019 Doha World Beach Games | Elite Women
Doha, Qatar • 14 Oct, 2019
Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Run T1 Swim T2 Run
1 Xisca Tous 1992 ESP 29 00:29:38 00:08:31 00:00:32 00:11:01 00:00:33 00:09:01
2 Kseniia Levkovska 1989 AZE 16 00:30:03 00:08:32 00:00:31 00:11:02 00:00:35 00:09:23
3 Antoanela Manac 1995 ROU 1 00:30:17 00:08:32 00:00:33 00:11:12 00:00:35 00:09:25
4 Márta Kropkó 2003 HUN 6 00:30:31 00:08:32 00:00:30 00:11:04 00:00:34 00:09:51
5 Margaryta Krylova 1994 UKR 3 00:30:34 00:08:33 00:00:32 00:11:13 00:00:36 00:09:40
6 Chloe Pollard 1997 GBR 20 00:30:42 00:09:01 00:00:33 00:10:30 00:00:34 00:10:04
7 Alicja Ulatowska 1996 POL 7 00:31:04 00:08:36 00:00:31 00:11:02 00:00:38 00:10:17
8 Zsanett Bragmayer 1994 HUN 11 00:31:11 00:08:33 00:00:29 00:11:06 00:00:36 00:10:27
9 Eva Daniels 2001 LUX 10 00:31:12 00:08:51 00:00:33 00:11:21 00:00:34 00:09:53
10 Vida Medic 1992 SRB 27 00:31:12 00:08:49 00:00:32 00:11:47 00:00:35 00:09:29
11 Silke De Wolde 2001 NED 9 00:31:21 00:08:52 00:00:33 00:11:25 00:00:36 00:09:55
12 Maira Alejandra Vargas 1987 COL 8 00:31:29 00:08:33 00:00:31 00:11:59 00:00:40 00:09:46
13 Maria Cristina Becerra Garzon 1996 COL 14 00:31:45 00:09:02 00:00:39 00:11:18 00:00:38 00:10:08
14 Ida Lucia Burrows 2001 SWE 23 00:31:47 00:08:58 00:00:31 00:11:54 00:00:40 00:09:44
15 Karina Clemant 2001 VEN 24 00:32:10 00:08:57 00:00:47 00:11:12 00:00:38 00:10:36
16 Eva Cornelisse 1997 NED 25 00:32:12 00:08:51 00:00:33 00:11:36 00:00:41 00:10:31
17 Rebeca Pojar 2000 ROU 31 00:32:25 00:09:34 00:00:31 00:10:59 00:00:37 00:10:44
18 Naomi Espinoza Guablocho 2002 PER 19 00:32:26 00:08:55 00:00:32 00:11:39 00:00:36 00:10:44
19 Itzel Arroyo Aquino 1998 MEX 2 00:32:53 00:08:33 00:00:32 00:11:59 00:00:37 00:11:12
20 Sofiya Pryyma 1998 UKR 5 00:33:04 00:08:59 00:00:33 00:11:57 00:00:39 00:10:56
21 Marianny Antonelli 1993 VEN 18 00:33:16 00:09:00 00:00:36 00:11:12 00:00:46 00:11:42
22 Olga Dmitrieva 1981 RUS 22 00:33:51 00:09:40 00:00:36 00:11:55 00:00:43 00:10:57
23 Chi Wen Chang 1998 TPE 15 00:34:31 00:09:18 00:00:38 00:12:23 00:00:47 00:11:25
24 Ada Sofia Bravo Mejia 1996 PER 12 00:35:03 00:09:24 00:00:33 00:12:22 00:00:38 00:12:06
25 Ma. Claire Adorna 1993 PHI 17 00:35:27 00:10:24 00:00:37 00:11:54 00:00:39 00:11:53
26 Nina Mandl 1990 SLO 26 00:35:59 00:10:05 00:00:34 00:12:40 00:00:42 00:11:58
DSQ Somavattey Thorn 2002 CAM 21 DSQ 00:11:22 00:00:40 00:16:53 00:00:43 00:14:15
DNF Hannah Kitchen 1990 GBR 4 DNF 00:08:34 00:00:32 00:11:10 00:00:38 00:00:00
Program notes:

Technical delegate: Ulf Schuetze/CAN. Head referee Julien Vanderplancke/FRA. Competition jury: Ulf Schuetze/CAN, Shin Otsuka/JPN, Farad Al Groon/QAT.
Distances: First run 2.5 km (2 laps); Swim 750 m (1 lap); second run 2.5 km (2 laps)
Water temperature 31.9ºC. Air temperature 30.7ºC WBGT 28.1º. Wetsuits not allowed.
Athlete #24 Clemant/VEN served a 15 seconds penalty at T1.