Results: 2019 Magog CAMTRI Sprint Triathlon American Cup | Semifinal 3 Elite Men
Magog, Canada • 13 Jul, 2019
Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Jannik Schaufler 1997 GER 63 00:30:28 00:06:27 00:00:31 00:15:27 00:00:30 00:07:33
2 Tony Smoragiewicz 1994 USA 86 00:30:37 00:06:30 00:00:29 00:15:26 00:00:31 00:07:41
3 Aiden Longcroft-Harris 1998 CAN 62 00:30:39 00:06:18 00:00:31 00:15:38 00:00:32 00:07:39
4 Darr Smith 1998 USA 65 00:30:41 00:06:19 00:00:31 00:15:37 00:00:32 00:07:42
5 Leonardo Saucedo 1986 MEX 67 00:30:42 00:06:28 00:00:32 00:15:29 00:00:31 00:07:42
6 Kurt Mcdonald 1999 AUS 76 00:30:42 00:06:27 00:00:31 00:15:30 00:00:30 00:07:44
7 Lachlan Haycock 2000 NZL 71 00:30:43 00:06:23 00:00:31 00:15:32 00:00:33 00:07:44
8 Matheus Diniz 1990 BRA 66 00:30:43 00:06:21 00:00:31 00:15:36 00:00:33 00:07:42
9 Jack Van Stekelenburg 1997 AUS 68 00:30:47 00:06:25 00:00:31 00:15:33 00:00:30 00:07:48
10 Eduardo Padilla Vargas 1995 MEX 73 00:31:00 00:06:30 00:00:29 00:15:28 00:00:31 00:08:01
11 Jack Felix 1993 USA 64 00:31:09 00:06:26 00:00:31 00:15:30 00:00:30 00:08:12
12 Alvaro Campos Solano 2000 CRC 69 00:31:38 00:06:31 00:00:30 00:15:28 00:00:37 00:08:32
13 Jacob Jamnicky 1997 CAN 77 00:31:47 00:06:32 00:00:31 00:15:23 00:00:30 00:08:51
14 Tate Haugan 2000 CAN 79 00:31:49 00:06:30 00:00:34 00:15:24 00:00:39 00:08:42
15 Nicholas Johnson 1999 USA 78 00:32:04 00:06:23 00:00:34 00:15:29 00:00:33 00:09:05
16 Nicolas Proulx-Bégin 1992 CAN 83 00:32:13 00:06:22 00:00:34 00:15:52 00:00:35 00:08:50
17 Matthew Perches 1994 USA 75 00:32:34 00:06:35 00:00:33 00:16:47 00:00:32 00:08:07
18 Adam Brumley 1993 USA 81 00:32:49 00:06:38 00:00:35 00:16:47 00:00:33 00:08:16
19 Carson Mccomb 2000 CAN 82 00:33:32 00:06:33 00:00:32 00:16:50 00:00:32 00:09:05
20 Trevor Laupland 2002 CAN 84 00:33:48 00:06:36 00:00:36 00:16:47 00:00:32 00:09:17
21 Blaise Uglow 2002 CAN 80 00:34:53 00:07:27 00:00:40 00:17:50 00:00:36 00:08:19
22 Garrett Mason 2002 CAN 85 00:35:31 00:06:58 00:00:35 00:18:26 00:00:34 00:08:58
Program notes:

Technical delegate: Eric Davidson/CAN. Head referee: Marie-Claude Gegoire/CAN. Competition Jury: Eric Davidson/CAN, Marie-Eve Sullivan/CAN, Andrew Dacanay/CAN.
Distances: Swim 500m (1 lap); Bike 10km (1 lap); Run 2.5km (1 lap).
Water temperature 25°C. Air temperature 21°C. Wetsuit not allowed.