Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Heidi Juránková 2002 CZE 59 00:28:04 00:03:49 00:00:44 00:14:39 00:00:27 00:08:22
2 Helena Moragas Molina 2003 ESP 36 00:28:05 00:03:49 00:00:45 00:14:38 00:00:27 00:08:25
3 Lili Dobi 2004 HUN 37 00:28:18 00:03:35 00:00:46 00:14:52 00:00:30 00:08:33
4 Adelaide Anna Badini Confalonieri 2004 ITA 48 00:28:21 00:03:40 00:00:47 00:15:13 00:00:28 00:08:12
5 Vanessa Possberg 2003 SUI 39 00:28:25 00:03:45 00:00:47 00:14:41 00:00:25 00:08:46
6 Larissa Burtscher 2003 AUT 42 00:28:27 00:03:42 00:00:45 00:14:45 00:00:27 00:08:44
7 Kinga Bóna 2002 HUN 43 00:28:35 00:03:43 00:00:57 00:14:58 00:00:30 00:08:26
8 Mika Naftali 2003 ISR 46 00:28:38 00:03:52 00:00:47 00:15:00 00:00:30 00:08:27
9 Beathe Gejl 2002 DEN 57 00:28:39 00:03:54 00:00:45 00:14:58 00:00:28 00:08:32
10 Minich Yeva 2002 BLR 51 00:28:43 00:03:47 00:00:49 00:15:02 00:00:30 00:08:33
11 Martina Bugala 2002 POL 52 00:28:44 00:03:39 00:00:47 00:15:09 00:00:27 00:08:41
12 Šárka Půstová 2002 CZE 45 00:28:45 00:03:52 00:00:44 00:14:36 00:00:25 00:09:05
13 Lisa Hufnagl 2002 AUT 38 00:28:46 00:03:34 00:00:46 00:14:54 00:00:29 00:09:01
14 Tilda Månsson 2004 SWE 50 00:28:51 00:03:49 00:00:48 00:15:04 00:00:30 00:08:38
15 Delia-Oana Dudau 2003 ROU 55 00:28:52 00:03:59 00:00:46 00:14:50 00:00:28 00:08:47
16 Fruzsina Dóra Kovács 2002 HUN 47 00:28:56 00:03:43 00:00:46 00:15:09 00:00:29 00:08:47
17 Kajsa Sophie Grønberg Christensen 2004 DEN 40 00:29:02 00:03:27 00:00:48 00:14:59 00:00:29 00:09:17
18 Józefina Młynarska 2003 POL 56 00:29:05 00:03:55 00:00:46 00:14:55 00:00:30 00:08:57
19 Katharina Nowak 2002 AUT 49 00:29:12 00:03:53 00:00:50 00:14:51 00:00:27 00:09:08
20 Arianna Bliasova 2002 RUS 53 00:29:16 00:03:59 00:00:46 00:15:45 00:00:27 00:08:16
21 Rhune Vansteenkiste 2003 BEL 44 00:29:22 00:03:55 00:00:48 00:14:51 00:00:30 00:09:16
22 Hagar Bloch 2002 ISR 65 00:29:31 00:03:43 00:00:44 00:15:09 00:00:28 00:09:25
23 Lucie Miklisova 2002 CZE 63 00:29:35 00:03:41 00:00:48 00:15:12 00:00:32 00:09:21
24 Ugne Pauryte 2004 LTU 60 00:29:35 00:04:05 00:00:43 00:15:40 00:00:29 00:08:36
25 Aya Avigad 2002 ISR 41 00:29:36 00:03:51 00:00:58 00:15:37 00:00:30 00:08:38
26 Anastasiia Terentieva 2003 UKR 62 00:29:40 00:03:52 00:00:47 00:15:00 00:00:29 00:09:31
27 Kateryna Badiak 2004 UKR 58 00:29:43 00:03:52 00:00:52 00:14:55 00:00:28 00:09:34
28 Lotte Vandekerckhove 2002 BEL 61 00:30:41 00:04:03 00:00:48 00:16:20 00:00:24 00:09:04
29 Alice Perjoiu 2003 ROU 64 00:31:07 00:04:05 00:00:48 00:16:21 00:00:27 00:09:24
30 Lana Gavrilović 2004 SRB 54 00:31:51 00:03:53 00:00:49 00:16:33 00:00:32 00:10:02
Program notes:

Technical Delegate: Gyorgy Bodnar/HUN. Head refere: Dr. Bela varga/HUN. Competition Jury: Gyorgy Bodnar/HUN, Herwig Grabner/AUT, Renato Bertrandi/ITA.
Distances: Swim 250 m (1 lap), Bike 9 km (3 laps), Run 2 km (2 laps)
Water temperature 22.1ºC. Air temperature 18.5ºC. Wetsuits not allowed.