Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Anna Goreva 2002 RUS 47 00:41:10 00:07:39 00:00:41 00:20:25 00:00:28 00:11:56
2 Barbara De Koning 2002 NED 43 00:41:13 00:07:07 00:00:44 00:20:12 00:00:25 00:12:43
3 Emilie Noyer 2002 FRA 65 00:41:44 00:07:47 00:00:44 00:20:33 00:00:31 00:12:06
4 Hannah Koglbauer 2003 AUT 57 00:41:50 00:07:36 00:00:46 00:20:21 00:00:25 00:12:39
5 Letizia Martinelli 2003 SUI 45 00:42:06 00:07:46 00:00:45 00:20:33 00:00:24 00:12:35
6 Myral Greco 2003 ITA 59 00:42:06 00:07:32 00:00:44 00:20:28 00:00:24 00:12:55
7 Lizzy Edge 2003 GBR 48 00:42:17 00:07:50 00:00:48 00:20:27 00:00:25 00:12:45
8 Nerea Garcia Busto 2002 ESP 41 00:42:17 00:07:30 00:00:45 00:20:29 00:00:27 00:13:04
9 Nora Jencusova 2002 SVK 53 00:42:20 00:07:57 00:00:45 00:20:01 00:00:25 00:13:10
10 Marie-Louise Jørgensen 2003 DEN 54 00:42:29 00:07:39 00:00:43 00:20:21 00:00:28 00:13:16
11 Ella Doherty 2002 IRL 44 00:42:35 00:07:17 00:00:56 00:20:30 00:00:32 00:13:18
12 Kinga Bóna 2002 HUN 50 00:43:44 00:07:34 00:00:46 00:21:28 00:00:29 00:13:26
13 Šárka Půstová 2002 CZE 62 00:43:54 00:07:56 00:00:48 00:20:21 00:00:24 00:14:23
14 Mika Naftali 2003 ISR 42 00:44:03 00:07:56 00:00:48 00:21:49 00:00:26 00:13:03
15 Minich Yeva 2002 BLR 63 00:44:26 00:07:55 00:00:50 00:21:47 00:00:25 00:13:27
16 Martina Bugala 2002 POL 64 00:44:32 00:07:16 00:00:48 00:22:29 00:00:26 00:13:31
17 Arianna Bliasova 2002 RUS 60 00:44:32 00:08:11 00:00:49 00:22:41 00:00:25 00:12:24
18 Lana Gavrilović 2004 SRB 49 00:44:37 00:07:41 00:00:53 00:22:00 00:00:33 00:13:28
19 Ugne Pauryte 2004 LTU 66 00:45:10 00:08:40 00:00:49 00:22:08 00:00:23 00:13:08
20 Lotte Vandekerckhove 2002 BEL 51 00:45:32 00:08:41 00:00:51 00:22:05 00:00:25 00:13:28
21 Alice Perjoiu 2003 ROU 56 00:45:47 00:08:30 00:00:51 00:22:20 00:00:27 00:13:36
22 Shani Tsvitov 2002 ISR 55 00:46:35 00:07:46 00:00:49 00:23:00 00:00:28 00:14:30
23 Beyza Ayaşlıoğlu 2004 TUR 46 00:47:41 00:08:08 00:00:50 00:22:53 00:00:30 00:15:18
24 Valentina Vitasović 2002 CRO 52 00:49:01 00:08:40 00:00:54 00:22:39 00:00:33 00:16:13
LAP Magdalena Stankovska 2004 MKD 58 LAP 00:08:32 00:00:50 00:00:00 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Technical Delegate: Gyorgy Bodnar/HUN. Head referee Dr. Bela Varga/HUN. Competition Jury: Gyorgy Bodnar/HUN, Herwig Grabner/AUT, Renato Bertrandi/ITA.
Distances: Swim 500 m (2 laps), Bike 12 km (3 laps), Run 3.33 km (1 lap).
Water Temperature: 22.9ºC. Air Temperature 26.1ºC. Wetsuits not allowed.
Athlete #44 Doherty/IRL served 10 seconds time penalty in T1.
Athlete #47 Goreva/RUS served a 10 seconds time penalty during the run segment.