Results: 2018 Fyn ITU Duathlon World Championships | 40-44 Female AG
Fyn, Denmark • 06 Jul, 2018
Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Run T1 Bike T2 Run
1 Marie Brandt Schultz 1977 DEN 1097 01:52:24 00:32:36 00:01:27 00:56:52 00:02:00 00:19:29
2 Jessica Kaye 1978 GBR 1100 02:01:20 00:35:27 00:01:58 00:58:14 00:02:32 00:23:09
3 Beth Wilmot 1977 GBR 1104 02:02:29 00:37:13 00:01:54 00:59:02 00:02:13 00:22:07
4 Samantha Owles 1978 NZL 1108 02:02:39 00:35:43 00:01:44 01:01:34 00:02:14 00:21:24
5 Ava Lee 1976 GBR 1102 02:02:47 00:35:40 00:01:54 01:01:01 00:02:29 00:21:43
6 Elizabeth Docherty 1978 GBR 1099 02:04:32 00:38:55 00:01:40 00:57:30 00:02:14 00:24:13
7 Maria Buchvoll 1976 DEN 1095 02:04:48 00:39:01 00:01:54 00:59:07 00:02:21 00:22:25
8 Kristina Beckendorf 1974 DEN 1094 02:05:20 00:37:45 00:01:59 01:00:42 00:02:41 00:22:13
9 Rachael E. Simpson 1974 CAN 1119 02:06:22 00:36:26 00:02:09 01:03:07 00:02:25 00:22:15
10 Miriam Young 1976 CAN 1120 02:07:21 00:39:00 00:02:13 00:58:36 00:03:27 00:24:05
11 Laura Epelbaum 1978 USA 1111 02:07:27 00:40:33 00:01:57 00:58:47 00:02:33 00:23:37
12 Frederika Rossouw 1977 RSA 1109 02:08:12 00:36:19 00:01:49 01:06:10 00:02:27 00:21:27
13 Geraldine Gill 1975 IRL 1105 02:08:28 00:37:33 00:01:44 01:02:19 00:02:45 00:24:07
14 Clementina Davies 1978 GBR 1098 02:09:56 00:39:40 00:01:40 01:00:36 00:02:46 00:25:14
15 Antonia Klein 1976 GBR 1101 02:11:29 00:39:03 00:01:50 01:05:14 00:02:11 00:23:11
16 Signe Inglev 1976 DEN 1096 02:15:38 00:40:45 00:01:53 01:06:11 00:02:21 00:24:28
17 Gia Didonato-Sroczenski 1977 USA 1110 02:15:48 00:38:33 00:02:02 01:09:07 00:02:32 00:23:34
18 Jane Simons 1976 GBR 1103 02:16:44 00:38:39 00:02:30 01:08:42 00:03:06 00:23:47
19 Stefania Baldi 1975 ITA 1106 02:18:06 00:39:33 00:02:11 01:09:21 00:02:35 00:24:26
20 Annie Renaud 1977 CAN 1118 02:18:38 00:41:53 00:02:11 01:05:49 00:02:44 00:26:01
21 Euleen Josiah-Tanner 1974 USA 1114 02:22:40 00:36:19 00:01:57 01:19:32 00:02:44 00:22:08
22 Annie Beaulieu 1974 CAN 1116 02:24:30 00:41:52 00:02:24 01:11:20 00:02:54 00:26:00
23 Kimberly Harr 1974 USA 1113 02:24:30 00:45:53 00:01:54 01:07:06 00:02:38 00:26:59
24 Jo Hunt 1976 NZL 1107 02:24:42 00:43:56 00:02:31 01:09:13 00:03:28 00:25:34
25 Ivey Chiu Forrest 1977 CAN 1117 02:28:25 00:46:07 00:02:33 01:06:36 00:03:09 00:30:00
26 Natalee Webb 1975 USA 1115 02:29:09 00:45:55 00:02:31 01:10:33 00:02:50 00:27:20
27 Melissa Guthrie 1977 USA 1112 02:38:48 00:41:45 00:02:01 01:26:34 00:03:09 00:25:19
Program notes:

Technical Delegate: Duncan Hough/GBR. Head Referee: Juliet Fahey/NZL.
Competition Jury: Duncan Hough/GBR, Barry Siff/USA, Morten Fenger/DEN.
Distances: Run 9.42km (2 laps), Bike 34km (2 laps), Run 5.11km (1 lap)
Air temperature: 16.4C