Pos First Name Last Name YOB Country Start
Num
Time Swim T1 Bike T2 Run
1 Helen Lawrence 1976 GBR 02:03:00 00:20:26 00:00:00 01:06:54 00:00:00 00:35:38
2 Nadia Cortassa 1978 ITA 02:03:20 00:20:42 00:00:00 01:06:31 00:00:00 00:36:07
3 Irina Abysova 1980 RUS 02:03:40 00:20:19 00:00:00 01:06:56 00:00:00 00:36:23
4 Mieke Suys 1968 BEL 02:03:57 00:20:42 00:00:00 01:06:26 00:00:00 00:36:48
5 Merja Kiviranta 1977 FIN 02:03:58 00:20:51 00:00:00 01:06:26 00:00:00 00:36:40
6 Evelyn Williamson 1971 NZL 02:04:21 00:20:24 00:00:00 01:06:49 00:00:00 00:37:07
7 Mari Rabie 1986 RSA 02:05:36 00:20:18 00:00:00 01:06:50 00:00:00 00:38:27
8 Kathrin Muller 1984 GER 02:05:50 00:19:44 00:00:00 01:07:23 00:00:00 00:38:43
9 Lucie Zelenkova 1974 CZE 02:05:59 00:19:42 00:00:00 01:07:33 00:00:00 00:38:43
10 Ricarda Lisk 1981 GER 02:06:30 00:20:23 00:00:00 01:06:45 00:00:00 00:39:22
11 Valentina Filipetto 1976 ITA 02:06:51 00:19:35 00:00:00 01:07:41 00:00:00 00:39:34
12 Taryn Mcleod 1981 NZL 02:06:53 00:20:35 00:00:00 01:06:44 00:00:00 00:39:34
13 Pamela Geijo 1980 ARG 02:07:19 00:20:59 00:00:00 01:08:25 00:00:00 00:37:52
14 Kristina Semple GBR 02:07:20 00:20:49 00:00:00 01:06:24 00:00:00 00:40:05
15 Delphine Py-Bilot 1979 FRA 02:07:44 00:20:56 00:00:00 01:08:30 00:00:00 00:38:15
16 Ingrid Van Lubek 1971 NED 02:07:56 00:20:24 00:00:00 01:06:48 00:00:00 00:40:43
17 Jana Jirouskova 1979 CZE 02:08:03 00:20:21 00:00:00 01:06:52 00:00:00 00:40:48
18 Adelaide Cappellini 1971 ITA 02:09:00 00:20:21 00:00:00 01:06:56 00:00:00 00:41:42
19 Maria Czesnik 1977 POL 02:09:12 00:21:04 00:00:00 01:08:24 00:00:00 00:39:44
20 Anna Frankland 1978 IRL 02:09:26 00:21:05 00:00:00 01:08:25 00:00:00 00:39:55
21 Lena Brunkhorst GER 02:09:38 00:21:00 00:00:00 01:08:25 00:00:00 00:40:12
22 Daniela Locarno 1971 ITA 02:11:03 00:22:40 00:00:00 01:08:06 00:00:00 00:40:17
23 Amelia Cox AUS 02:11:43 00:21:00 00:00:00 01:08:26 00:00:00 00:42:16
24 Julia Konig GER 02:14:10 00:20:58 00:00:00 01:09:47 00:00:00 00:43:24
25 Carol Bridge 1984 GBR 02:15:00 00:21:24 00:00:00 01:11:15 00:00:00 00:42:20
26 Michaela Lukesova 1985 CZE 02:16:45 00:20:27 00:00:00 01:09:03 00:00:00 00:47:15
27 Lenka Brunova 1976 CZE 02:24:39 00:24:42 00:00:00 01:16:31 00:00:00 00:43:25
28 Katarzyna Malinska POL 02:26:15 00:22:04 00:00:00 01:17:51 00:00:00 00:46:19
29 Conny Dauben 1975 GER 02:31:43 00:28:27 00:00:00 01:17:05 00:00:00 00:46:09
DNS Danne Boterenbrood 1985 NED DNS 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNS Alice Hector AUS DNS 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNS Antje Krumreich GER DNS 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNS Katja Reibel GER DNS 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNS Jenette Tolhoek Van Dalen NED DNS 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNS Jana Veldscholten 1984 GER DNS 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Tanya De Boer 1983 NED DNF 00:20:19 00:00:00 00:00:00 00:00:00 00:00:00
DNF Anna Supinova 1981 CZE DNF 00:20:45 00:00:00 01:06:29 00:00:00 00:00:00
DNF Karen Sindall 1981 GBR DNF 00:20:16 00:00:00 01:06:53 00:00:00 00:00:00
Program notes:

Complete results